TADEF DERNEKLERİ TOPLANTISI

Cavid Memmedli 14/10/2012

13 Ekim 2012 tarihinde İzmit'te TADEF Dernekleri toplantısı yapıldı. Toplantıda gündem 22-24 Kasımda yapılacak olan TADEF Genel Kongresi oldu.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADEF) Dernek Başkanlarının katılımıyla 13.10.2012 tarihinde İzmit Azerbaycan Kültür Evinde toplantı yaptı. Toplantı öncesi TADEF üyeleri birlikte bir yemek yedi ve keyifli konuşmalar yaşandı.

Açılış konuşmasını yapan Derneklerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mülazim Pahsa toplantıya katılan tüm katılımcıları selamladı ve mazeretli olarak katılamaya Dernek Başkanlarımızın mazeretlerini Genel Başkanımız Bilal Dündar’a sundu. Mülazim Bey toplantının gündemiyle ilgili kısa bilgi verdi.

Genel Başkanımız Bilal Dündar Bey önce yakın geçmişte Balıkesir’de yapılan TADEF Yönetim Kurulu toplantısından ve toplantı sonrası Azerbaycan Diaspora İş Üzre Devlet Komitesiyle olan yazışmalardan bahsetti. 22-24 Kasım 2012 tarihinde İzmit’te yapılacak TADEF Kongresinden bahsetti. Kongreyle ilgili tüm Dernek Başkanlarımız fikir ve görüşlerini Genel Başkanımıza sundu. 12 Derneğin üye olduğu TADEF’in ileriki dönemlerde birçok Derneğimizi bünyesinde görmek istendiği ve bununla ilgili gerekli çalışmaların yapılacağı toplantıda konuşuldu. Toplantıda 22-24 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Kongre öncesi İzmit’te yapılmış olan Azerbaycan parkının açılışının da yapılacağı konuşuldu. Genel Başkan ileriki dönemde yapılacaklardan ve bununla ilgili başlatılmış olan çalışmalardan bahsetti. Dernek Başkanlarına 22-24 Kasımda yapılacak olan Kongrenin taslak gündeminden bahsedildi ve bu gündem üzerinde konuşmalar yapıldı. 22-24 Kasımda yapılacak olan kongrede 9 Asil 9 Yedek Yönetim Kurulu üyesinin seçileceği katılımcılara söylendi. Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirildiği toplantı Genel Başkan Bilal Bey’in katılan herkese teşekkür etmesiyle son buldu ve Azerbaycan Kültür Evi önünde hatıra fotoğrafı çekildi.