KURBAN BAYRAMI MESAJI

Cavid Memmedli 22/10/2012

\"Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim Kurulu adından tüm İslam aleminin ve siz değerli dernek üyelerimizin Kurban Bayramını kutlar, dualarınızın kabul ve kestiğiniz kurbanların hayırlara vesile olmasını dileriz.\"

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim Kurulu adından tüm İslam aleminin ve siz değerli dernek üyelerimizin Kurban Bayramını kutlar, dualarınızın kabul ve kestiğiniz kurbanların hayırlara vesile olmasını dileriz.

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından Hicri Takvime göre Zilhicce ayının onuncu gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan bir dini bayram. Kurban Bayramı, aynı zamanda İslam aleminin her yıl Mekke\'de hac farizasını ifa ettikleri vakittir. Kurban Bayramı, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan birçok ülkede dini bayram olmasının yanı sıra resmi tatil ilan edilir. Ramazan Bayramı ile beraber İslam dinindeki en önemli iki bayramdan biridir.

Kuran’i Kerim’de Hac Suresinde geçen şu ayet, kurbanın İslam inancındaki yerini özetler: “Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan ancak, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir.” (Hacc 22/36;37)

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği üyeleri ve Eskişehir’de yaşayan Azerbaycanlılarla, Bayramın 2.ci günü ( Cuma günü ) saat 13:30’da Yeşil Kafe Lokantada Bayramlaşma ve Bayram Yemeği için bir araya gelinecektir.