Toplantı (01.12.2012)

Cavid Memmedli 02/12/2012

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği üyeleriyle 01.12.2012 tarihinde Dernek Lokalinde yapılan toplantı tutanağı.

Dernek Başkanı Cavid Aydın toplantıya 22-24 Kasım 2012 tarihinde delegelerle katıldıkları Azerbaycan Kültür Evi açılışı ve TADEF Genel Kongresi hakkında bilgileri paylaşarak başladı. Önce Divan Başkanlığına verilen önergeden bahsedildi ve daha sonra Dernekçilik hakkında ve Azerbaycan Dernekleri olarak yapmamız gerekenlerin öncelikli güçlü bir diaspora oluşturmamız olduğunu, daha sonra Azerbaycan’ın kültürünü, tarihini, dış siyasetini doğru tanıtmamız gerektiğini, Karabağ’ın işgali, Hocalı Soykırımı ve Güney Azerbaycan meselesini devamlı gündemde tutulması ve bu yönde çalışmalar yapılmasını vurguladı. Dernek olarak yakın zamanda Güney Azerbaycan’la ilgili bir program için hazırlıklara başlandığını söyledi.

Daha sonra Aralık ayı içinde yapılacak olan Genel Kurul toplantısından bahsetti. Genel Kurulda yapılacak olan tüzük değişikliğinden ve yeni yönetim oluşumundan bahsetti. Dernekte Gençlik kolları adı altında yeni görev takımı oluşturulacağı ve bu ekip içinde bir kişinin Anadolu Üniversitesi, bir kişininse Osmangazi Üniversitesi öğrenci temsilcisi şeklinde faaliyet göstereceğini söyledi. Bu iki görev içinse Cavanşir Serdarlı ve Nurlan Memmedovun ismi konuşuldu.

Cavanşir Serdarlı oluşturulacak olan Gençlik Kolları hakkında düşüncelerini ve görev dağılımı ili ilgili fikirlerini toplantıya katılan arkadaşlarla paylaştı.

Dernek Başkanı medya ekibindeki arkadaşlardan Avtandil Memmedovun EsAzDer radyo yayınıyla ilgili çalışmalarından bahsetti ve bu konuda Rövşen Nezirli ve Cavanşir Serdarlının gönüllü olarak faaliyet göstermek istedikleri konuşuldu. Daha önce konuşulan ve bazı sebeplerden yapılamayan Azerbaycan Sinema Günleri projesi konuşuldu.

Medya ekibinden Rahib Samedov bu projeyle ilgili bildiklerini ve bu projeni gerçekleşmesinde nelerin yapılacağı ve kimlerin bu konuda yardımcı olacağı konusunda konuştu.