Valimiz kaza geçirdi...

Cavid Memmedli 14/12/2012

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak dün gece Ankara - Eskişehir yolunda ağır bir trafik kazası geçiren Sayın Valimiz, Dr. Kadir Koçdemir'e acil şifalar dileriz...

Eskişehir Valisi Dr.Kadir Koçdemir gece yarası makam otomobiliyle Ankara’dan dönerken kaza geçirdi. Makam otomobilinin kamyona arkadan çarptığı kazada Vali Dr. Kadir Koçdemir, şoförü Sedat Erdem ve koruma polisi Şener Çakır yaralandı.

Kaza, gece saat 02.00 sıralarında Eskişehir- Ankara karayolunun 46’ncı kilometresindeki Mahmudiye Kavşağı yakınlarında meydana geldi. Vali Dr. Kadir Koçdemir, gece yarısı Ankara’dan Eskişehir’e dönmek için makam otomobiliyle yola çıktı. Şoförü Sedat Erdem yönetimindeki makam otomobili Mahmudiye Kavşağı yakınında önündeki kamyona arkadan çarptıktan sonra şarampole uçtu. Kazada Vali Dr. Kadir Koçdemir ve şoförü Sedat Erdem hafif, koruması Şener Çakır ağır yaralandı. Vali Dr. Kadir Koçdemir ile şoförü Sedat Erdem ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne, koruma polisi Şener Çakır ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Kazım Sarıcı, Vali Dr. Kadir Koçdemir ile şoförünün sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Vali Dr. Kadir Koçdemir’in, Beyin Cerrahisi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alındığını belirten Başhekim Sarıcı, "Durumu kötü olduğu için değil, gözetim altında tutmak amacıyla bu servise yatırdık" dedi.

Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi süren koruma polisi Şener Çakır’ın ise hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.