2.Olağan Genel Kurul Yapıldı

Cavid Memmedli 31/12/2012

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği 2.Olağan Genel Kurulu 30.12.2012 tarihinde Oda Restoranda yapıldı.

30.12.2012 tarihinde Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Üyeleriyle ve misafirlerimizle Oda Restoranda ilk önce 31 Aralık Dünya Azerbaycanlıları Hemreylik Günü ve Yeni yılı kutlamak için bir kahvaltıda buluştuk. Kahvaltı sonrası Dernek üyelerimizle 2.Olağan Genel Kurulumuz başladı. Açılış ve yoklama yapıldıktan sonra Divan oluşturuldu. Saygı Duruşu, Azerbaycan Devlet Himni ve Türkiye İstiklal Marşı okunduktan sonra Başkan yardımcısı Sayın Sirac Yaguboğlu 2011-2012 yılları Yönetim Kurulu faaliyet raporlarını okudu. Sayman Hümmet Asker 2011-2012 yılları Hesap raporlarını okudu ve Denetim Kurulu Başkanı Hasan Göksal Çavdar Dernek Denetim Raporlarını okudu. Raporlar hakkında görüşler soruldukdan sonra Yönetim ve Denetim kurullarının ibrası yapıldı ve oy birliğiyle ibra edildi. Gündem dahilinde 2 konu görüşüldü. Tüzüğün 12.maddesi 1 bendi Üyelik aidatları yıllık alınması ve normal üyeler yıllık 100 TL, öğrenci üyeler yıllık 50 TL olarak oy birliğiyle kabül edildi. Genel Kurul üyelerinin oy birliğiyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclisine 26 Şubat 1992 tarihinde Dağlık Karabağın Hocalı kasabasında yaşanan soykırımın tanınması için belgelerin hazırlanması ve başvuruda bulunulması için Yönetim Kuruluna yetki verildi. Gündem dışı olarak 24 Kasım 2012 tarihinde İzmitte gerçekleşen TADEF 2.Genel Kurulunda kabül edilmiş olan Kamuya Yararlı Dernek statüsüne geçme konusu görüşüldü ve Genel Kurulca oybirliğiyle kabül edildi. Daha sonra Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim ve Denetim Kurulları oy birliğiyle aşağıdaki şekilde seçildi.
 
Sıra No
YÖNETİM ASİL
Sıra No
YÖNETİM YEDEK
1.
Uzm. Ecz. Cavid AYDIN (Başkan)
1.
Elgün HALİLOV
2.
Sirac YAQUBOĞLU (2. Başkan)
2.
Seher ATMACA
3.
Hümmet ASKER (Sayman)
3.
Prof. Dr. Vagif CAFER
4.
Doç. Dr. Tamilla ALİYEVA
4.
Doç. Dr. İnci Oya COŞKUN
5.
Doç. Dr. Ferzaneh Dovlatabadi
5.
Ülviye GASIMOVA
6.
Cahit AĞABEYLİ
6.
Cavanşir SERDARLI
7.
Kenan MEMMEDOV (G.Kolları)
7.
Nurlan MEMMEDOV
Sıra No
DENETİM ASİL
Sıra No
DENETİM YEDEK
1.
Hasan Göksal ÇAVDAR (Başkan)
1.
Aysel ASKER
2.
Belgin AYDIN (2. Başkan)
2.
Rahim ABDULLAYEV
3.
Tarana BASHİROVA (Sayman)
3.
Rafig ASKEROV
 
Başarı dilekleri ve bazı üyelerin konuşmaları sonrası 2. Olağan Genel Kurulu kapanışı yapıldı ve Genel Kurul üyeleriyle ve ev sahipliyi yapan Oda Restoran yetkilileriyle hatıra fotoğrafı çekildi.
2. Olağan Genel Kurulumuza ESKENT Derneği Başkanı Gürol Yer, Derince Azerbaycan Evi Derneği Başkanı aynı zamanda TADEF Genel Başkan Yardımcısı Volkan Aydemir, İstanbul Türkiye Azerbaycan Dostluk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Bayraktar, Edirne Azerbaycan Evi Derneği Başkanı aynı zamanda TADEF Derneklerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tamer Karadağ tebrik ve başarı mesajlarını ilettiklerinden Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim Kurulu adından kendilerine teşekkürlerimizi sunarız.