Toplantı ( 09.03.2013 )

Cavid Memmedli 10/03/2013

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneğinde 09.03.2013 tarihinde yapılan toplantı ve Azerbaycanlı Öğrenci Temsilcisi seçim tutanağı

Dernek toplantısına Başkan Cavid Aydın katılan herkesi selamladı ve Öğrenci Temsilcisi seçimine gösterdikleri hassasiyet için teşekkür etti. Daha sonra Öğrenci Temsilcisi Adayları Elvin Ejderli ve Cavanşir Serdarlıya kendilerini tanıtmak ve neden aday olduklarını açıklamak için söz hakkı verdi. Elvin Ejderli OGÜ’de Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Platformu olarak yaptıkları faaliyetlerden bahsetti, 26 Şubay Hocalı Soykırımı konferansında Azerbaycan Milletvekilini ağırladıklarını ve bundan sonra tüm öğrencilerle birlikte daha etkin faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi. Cavanşir Serdarlı Dernek faaliyetlerinde yaptığı çalışmalarla kendisini öğrencilerin tanıdığını, bundan sonra öğrencilerle birlikte daha çok işler yapacaklarını ve tüm öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgileneceğini söyledi. Daha sonra toplantıya katılan öğrenci arkadaşların oylarıyla Cavanşir Serdarlı Eskişehirdeki Azerbaycanlı Öğrencilerin Temsilcisi seçildi.

Toplantıda Dernek Başkanı ilk olarak 16 Mart tarihinde Azerbaycanlı öğrenciler arasında Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak 1.Geleneksel Bilgi yarışması yapılacağından bahsetti. Yarışmaya 5 takımın katılabileceğini söyledi. Yarışmaya katılacak takımların Zamin Namazovla görüşebileceklerini söyledi. Daha sonra 23-24 Mart 2013 tarihinde Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak Nevruz Bayramı kutlamaları kapsamında ESPARK AVM’de Ressam İlhan İşbaşı’nın eserlerinden oluşan “Bir Millet, İki Devlet” isimli resim sergisi yapılacağını ve sergide görev almak isteyen arkadaşların isimlerini bildirmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca Nisan veya Mayıs aylarında YUDER Uluslar arası öğrenci derneğinin düzenleyeceği bireysel veya takım sporlarından katılmak isteyen arkadaşların isimleri yazıldı. Dernek Başkanı Cavid Aydın 2013 yılı hem Türk Dünyası Kültür Başkenti olması nedeniyle ve aynı zamanda Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetinin Kuruluşunun 95.Yıl olması nedeniyle 28 Mayıs tarihinde geniş kitlelere ulaşacak bir gece ve program düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Öğrenci arkadaşlardan bazılarının yapmış olduğu konuşma ve fikir alış verişi sonrası toplantı sona erdi.