Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı Derneğimizi Ziyaret etti!

Cavid Memmedli 15/03/2013

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ve Odunpazarı Gençlik Meclisi üyeleri 14.03.2013 tarihinde Derneğimizi ziyaret etti.

Ziyaret Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallının Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği üyeleriyle tanışmasıyla başladı. Daha sonra Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ziyaretin hatırası olarak Dernek Başkanımız Cavid Aydın’a Odunpazarı Evlerini anlatan bir hediye sundu. Dernek Başkanımız Burhan Bey’in ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Rozeti ve Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’yle ilgili bir hediye sundu.  

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı Dernek Başkanımız Cavid Aydın ve yönetim kurulu üyeleri tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmasından dolayı teşekkür etti ve Başkan Sakallı, samimi bir ortamda geçen ziyarette dernek üyelerinin istek ve beklentilerini dinledi. Dernek Başkanımız Cavid Aydın’dan dernek çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Sakallı, Türk Dünyası Kültür Başkenti 2013’le ilgili olarak daha önce Başkanımız Cavid Aydın’ın dile getirdiği ve konuyla ilgili görüşüldüğü tarihi Odunpazarı Evleri bölgesinde Azerbaycan Kültür Evi yapmayı planladıklarını belirtti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı konuşmasında tüm dünya’da büyük bir nefretle kınanan Hocalı Soykırımı’nı anlatan bir parkı da yapmayı planladıklarını, daha önce gündeme gelen Hocalı Soykırımı Anıtının istenmesi halinde o parka konabileceğini ve Azerbaycanlılar Derneği ile 2013 yılı içerisinde birçok ortak projede birlikte yer alacaklarını ifade etti.

Gençlerle karşılıklı konuşma ortamında geçen ziyarette Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’ya Azerbaycan çayı, Azerbaycan tatlısı olan şekerbura ve qoğal ikram edildi.
Düzenlenen ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’ya teşekkür eden Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın, Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman kendilerine büyük destek sağladığını ve bundan sonra yapılacak ortak projelerden memnun olunacağını vurguladı.