ESYO\'nun düzenlediği Kahvaltı Toplantısı

Cavid Memmedli 08/04/2013

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak 07.04.2013 tarihinde ESYO\'nun Kültür Dernekleri için düzenlemiş olduğu Kahvaltı Toplantısına katıldık.

07 Nisan 2013 tarihinde Eskişehir Sivil Yerel Oluşumunun Kolaylaştırıcılar Kurulu ve birçok kültür derneklerinin başkan ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı kahvaltı toplantısına Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak Başkan Uzm. Ecz. Cavid Aydın, Başkan yardımcıları Sirac Yaquboğlu, Hümmet Asker, güneyli soydaşımız Mecid Khoşaktarla katıldık. Toplantıya katılmadan önce daha önce ESYO adının kullanıldığı ve Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak rahatsızlık duyduğumuz bir basın açıklamasını konuştuk. Ancak ortaya çıkan şahıs isimlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının ESYO ve Kolaylaştırıcılar Kuruluyla ilgisi olmadığı anlaşılması üzerine toplantıya katılma kararı aldık.  

Genel bir tanışma sonrası ESYO Kolaylaştırıcılar Kurulundan Ali Akyüz Türk Dünyası Kültür Başkenti 2013 nedeniyle bu sene yapılacak olan 7. STK Festival Programından ve yapılması planlanan etkinliklerden bahsetti. 27 Mayıs günü açılışla başlayacak olan 7. STK Festivali ESPARK AVM ve Özdilek AVM’de Derneklerin faaliyetlerini anlatan karma fotoğraf sergileriyle ve Hamamyolu Saatli Meydanda yapılacak olan Dernek tanıtım stantlarıyla devam edecek. 2 Haziran günü Şehri Deryada yapılması planlanan STK pikniğiyle Festival sonlanacak.

Daha sonra Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Çelen ve ESYO Kolaylaştırıcılar Kurulu üyeleriyle Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak görüşmemiz oldu. Yapılan görüşmede daha önce yaptığımız faaliyetler anlatıldı ve ESYO’nun düzenleyeceği 7. STK Festivalinde Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak yapılması gerekenlerin yapılacağının sözünü verdik.