Eskişehir\'de Azerbaycan Gecesi

Cavid Memmedli 14/08/2013

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından düzenlenen Azerbaycan Gecesine Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak katılmaktan dolayı gurur duyduk! 

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından Türk Dünyasının farklı kültürleri farklı etkinliklerle tanıtılmaya devam ediliyor. 13 Ağustos salı akşamı Eskişehir\'in merkezi yerlerinden olan ESPARK AVM yanı açık otopark\'da muhteşem bir Azerbaycan Gecesi yapıldı. Gece önce Balkan Türklerinin gösterisiyle başladı. Daha sonra Azerbaycan\'dan gelen Aysel dans grubunun dansçıları tarafından Azerbaycan Kültürünü barındıran ve anlatan muhteşem danslar sahne aldı. Özellikle minik dansçıların yaptığı \"Çoban Reqsi\" seyircileri büyüledi. Geceye katılanları dansların ötesinde Azerbaycanlı solistin söylediği \"Azerbaycan Türkiye\" ve sözleri Ahmed Cevad\'a ait \"Çırpınırdı Karadeniz\" şarkıları fazlasıyla büyüledi. Gecenin sonunda sunucunun söylediği Bayrak şiiri seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Eskişehir\'de Azerbaycan Gecesi 14 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20:00\'da ESPARK AVM yanı açık otopark\'da devam edecektir.