AZEDER Açılışı yapıldı

Cavid Memmedli 23/09/2013

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak 21 Eylül tarihinde İstanbul Grand Tarabya Otelinde yapılan Azerbaycan Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin ( AZEDER ) açılışına katıdlık.

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak Eskişehir'de öğrenim gören 15 öğrenci kardeşimizle 21 Eylül tarihinde saat 08:00'da İstanbul yolculuğumuz başladı. İstanbul'da bizleri AZEDER yönetim kurulu üyeleri karşıladı ve AZEDER'in ofisinde son derece yüksek ilgi ve alakayla ağırlandık. Daha sonra açılışın yapılacağı Grand Tarabya Oteline giderek açılış öncesi Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencilerin kaynaşması için düzenlenmiş olan kokteyle katıldık. Saat 19:00'da Azerbaycan ve Türkiye'nin resmilerinin yanı sıra SOCAR'ın Türkiye yöneticilerininde katıldığı açılışa start verildi. Açılış konuşmasını AZEDER Başkanı Reşat Abdullayev yaptı ve AZEDER'in muhteşem tanıtım filmi izleyenleri büyüledi. Programa ayrıca Azerbaycan Milletvekilleri Ganire Paşayeva ve Ceyhun Osmanlı, Türkiye MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Azerbaycan Türkiye Büyükelçisi Faiq Bağırov, Azerbaycan Türkiye Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Necibe Hanım Nesibova, İstanbul Vali Yardımcısı, SOCAR'ın üst düzey yöneticileri ve birçok davetli katıldı. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak katıldığımız öğrenci kardeşlerimizin ise;

1. Cavid Aydın
2. Elgün Halilov
3. Rahim Abdullayev
4. Orkhan Memmedov
5. Esmer Qardaşova
6. Ülker Aliyeva
7. İstiqlal İbrahimov
8. Elmin Nacafli
9. Mehemmed Aliyev
10. Vüqar Manafov
11. Aqşin Osmanov
12. Cavid Amirov
13. Mahir Tahirov
14. Vasif Memmedov
15. Senan Abdullayev.

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak program sonunda hatıra fotoğrafı çekildi ve gece 24:00'da Eskişehir'e geri döndük.