HEPAR ve Alperen Ocaklarından Ziyaret

Cavid Memmedli 17/02/2014

16 Şubat Pazar günü HEPAR ve Alperen Ocakları Yönetim Kurulu üyeleri derneğimizi ziyaret ederek, Hocalı Soykırımının yıldönümü nedeniyle yapılacak olan programlarla ilgili bilgi aldılar ve destek sözü verdiler. 

16 Şubat Pazar günü Derneğimizi ilk olarak Hak ve Eşitlik Partisin İl Başkan Yardımcısı Ömer Yıldız ve beraberindeki üyelerle ziyaret ettiler. Ömer Bey Hocalı Soykırımı nedeniyle yapılacak olan program ve yürüyüşler için gerekli desteği vermeye hazır olduklarını, ayrıca bu vahşetin ve Soykırımın tüm Eskişehir halkına ulaştırmak adına ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. HEPAR olarak bu üzüntüyü derinden yaşadıklarını ve böyle acıların Türk İslam aleminde bir daha yaşanmaması temennisinde bulundular. Ayrıca HEPAR Eskişehir teşkilatı olarak Derneğimizin yapacağı tüm etkinliklerde gereken desteği vereceklerini belirtti. Gençlik kolları Başkanı İbrahim bey gençler arasında ileriki bir tarihde farklı organizasyon ve görüşmelerin yapılmasının faydalı olacağını vurguladı. Dernek Başknaımız Cavid Aydın ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Hocalı soykırımı nedeniyle 23 Şubat Pazar günü saat 14:00'da Yediler parkından başlayacak olan Hocalıya Adalet yürüyüşünde tüm gönül dostlarını görmek istediklerini belirtti. 
16 Şubat Pazar günü Derneğimize ikinci ziyaret Eskişehir Alperen Ocakları tarafından gerçekleşti. Alperen Ocakları teşkilat Başkanı Özbek Örs ve beraberindeki heyeti Derneğimizde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Cavid Aydın Hocalı Soykırımı nedeniyle yapılacak olan programlar hakkında kısa bilgi verdi. Alperen Ocakları Başkanı Özbek Bey, her yıl yapılan Hocalı Soykırımı fotoğraf sergisini 22-23 Şubat tarihlerinde Hamamyolu Çarşı Cami arka tarafında yapılacağını ve Cumartesi günü saat 13:30'da yapacakları Basın Açıklamasında Derneğimiz Yönetim Kurulu ve üyelerini görmek istediklerini söyledi. Ayrıca 25 Şubat Salı akşam saat 19:00'da yapılacak olan Hocalı Soykırımı Konferansı için Dernek Başkan Yardımcımız Sirac Yaguboğlu'nun konuşmacı olacağı belirtildi. Alperen Ocakları Faaliyetlerinden sorumlu Mustafa Bey Mart ayı içerisinde Çanakkale Şehitleri için fotoğraf sergisi düzenleyeceklerini ve 25-30 Mart tarihlerinde Türk Dünyasının büyük liderlerinden merhum Muhsin Yazıcıoğlu haftası nedeniyle yapılacak olan etkinliklerden bahsetti. Dernek Başkanı Cavid Aydın yapılacak olan etkinliklerin çok yerinde olduğunu ve Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak katkı sağlayacaklarını vurguladı. Samimi bir ortamda geçen ziyaretin devamlı olması gerekliliği vurgulandı ve yapılacak olan tüm etkinliklerde iş birliğinden söz edildi.