AZEDER Temsilcilerin 1.Konferansı

Cavid Memmedli 12/05/2014

10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul Cevahir Otelde AZEDER tarafından Türkiye'de öğrenim gören Öğrenci Temsilcileri 1. Konferansı muhteşem bir şekilde yapıldı.

AZEDER'in 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde İstnabul Cevahir Otelde düzenlemiş olduğu Öğrenci Temsilcileri 1. Konferansına Eskişehir Öğrenci Temsilcisi Cavanşir Serdarlı, kız öğrencilerimizden Gülnar Memmedova ve Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın katıldı.
10 Mayıs akşam saatlerinde Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen Öğrenci temsilcileri İstanbul Cevahir Otele giriş yapmaya başladılar. Daha sonra Öğrenci temsilcileri kendi aralarında tanışma ve fikir alışverişlerinde bulundular. 
Konferansın 1. Oturumu 11 Mayıs 2014 tarihinde saat 09:30'da başladı. 1. Oturumda AZEDER Başkan Yardımcısı Abbas Memmedov AZEDER'in misyonu ve yaptığı faaliyetlerden bahsetti. Konuşmalarına yapılan çalışmaların video görüntüleriyle destek veren Abbas Bey, kısa sürede yaptıkları işin küçümsenmeyecek bir başarı olduğunu ve daha fazla yapılması gereken işlerinin olduğunun altını çizdi. Kahve molası sonrası 2.Oturum başladı ve AZEDER Başkan Yardımcısı Abbas bey Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen Öğrenci temsilcilerinin sorularını yanıtladı ve yapılmak istenen projelerle ilgili notlar aldı. Öğlen yemeği sonrası 3. Oturum AZEDER'in bölgeler üzre koordinatörü Toğrul Mehiyev'in konuşmasıyla başladı. Bölgelerde yapılan çalışmalardan ve yapılan görüşmelerden kısaca bahseden Toğrul Bey daha sonra sırasıyla Temsilcileri konuşmaya davet etti. Kürsüde sırasıyla Ankara Temsilcisi Adem Bey, Kayseri Temsilcisi Necef Bey, Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın, Kahramanmaraş Temsilcisi Nadire Hanım ve İzmir Temsilcisi Celil Bey konuşma yaptılar. Konferansın sonunda AZEDER ailesi olarak hatıra fotoğrafı çekildi.