Hayat Tepebaşında!

Cavid Memmedli 12/06/2014

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak Tepebaşı Belediyesi Başkanı Sayın Dt. Ahmet Ataç Bey'in Eskişehir Sivil Toplum Kuruluşları ve Derneklerle yapmış olduğu toplantıya katıldık.

30 Mart Yerel Seçimleri sonrası 5 yıl daha Tepebaşı Belediye Başkanlığı görevini yürütecek olan Dt. Ahmet Ataç’ı ziyaret etmek isteyen 40’a yakın sivil toplum kuruluşundan yaklaşık 150 üye bir araya geldi. Toplantı 11 Haziran Çarşamba günü saat 10:00’da Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonunda başladı. Toplantıya katılan tüm Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernek yetkilileriyle tek tek tanışan Belediye Başkanı, toplantının yapılma nedeniyle ilgili kısa bilgi verdi. Tepebaşı Belediyesi olarak tüm Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ve Derneklerle bir önceki dönemde birlikte yapılan işlerden bahseden Dt. Ahmet Ataç önümüzdeki dönemde bu birlikteliğin devam edeceğini vurguladı. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaret sırasında Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın özellikle Anadolu Üniversitesine yakın bulunan Gençlik Merkezlerinden Dernek olarak faydalandıklarını ve Eskişehir’in çeşitliliğini oluşturan Göçmen Derneklerin Tepebaşı Belediyesiyle ortak projeler yapılmasının öneminden bahsetti. Konuşması sonrası günün hatırasına Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın ve Yönetim Kurulu üyesi Cahit Ağabeyli tarafından Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a Azerbaycan motifli Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği logosunu içeren bir hediye sunuldu.

Başkan Ataç burada yaptığı konuşmada, katılımcılık, şeffaflık, vatandaş memnuniyeti, sosyal belediyecilik, çevreye, doğaya, kültürel ve tarihi dokuya saygılı olma prensipleriyle hareket ettiklerini kaydederek ziyaret için tüm katılımcılara teşekkür etti ve hatıra fotoğrafı çekildi.