AktifFelsefe 25. Yılını Kutladı!

Cavid Memmedli 12/09/2014

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı ve üyeleri Aktif Felsefenin davetlisi olarak Aktif Felsefe Eskişehir Şubesinin 25. Yıl kutlamasına katıldı. 

Felsefe, kültür ve gönüllülük alanlarında faaliyetlerini sürdüren Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneğinin kuruluşunun 25. yıl dönümünü münasebetiyle Eskişehir Şubesinde kutlama programı düzenlendi. Katılımcılar arasında; Vali Yardımcısı Ali Çetin, Anadolu Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Recai Dönmez, Anadolu Üniversitesi GSF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Sadettin Aygün, Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Uzm. Ecz. Cavid Aydın da vardı.
Kokteyl ve AFMA Müzik Atölyesinin müzik dinletisi ile başlayan kutlama program, konuşmalar ve plaket töreni ile devam etti. Ardından ise 25. yıl pastası kesildi. Program, dernek binasında kurulu olan Fotoğraf Yarışması ve Karikatür Festivali sergilerinin gezilmesiyle son buldu.
Programda konuşan Vali Yardımcısı Ali Çetin, "Aktiffelsefe'de; gönüllü olmayı, gönüllü olarak, felsefe çalışarak mutlu yaşamayı gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Burada olmaktan dolayı mutluyum. 25. Yılınızı tebrik ederim" dedi.

Dernek başkanı Ezgi Uzgel; tüm belediyelerle, üniversitelerle ve diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde olduklarını, her zaman kendilerine kapı açtıklarını belirterek teşekkür etti. Uzgel: "Aktiffelsefe Eskişehir Şubesi Kurucularına, Yönetim Kurulu'na, diğer tüm üyelere ve tüm gönüllülere de teşekkür ederim. El birliği içerisinde daha iyi bir dünya için çok pozitif ve iyi niyetli çok kişi olduğuna inanıyorum. Bizler de buna dahiliz. Hem Eskişehir'e hem de Türkiye'ye hizmet açısından da hizmet etmeye devam edeceğiz. Herkese teşekkürler." dedi. Halkla ilişkiler sorumlusu Bengü Özdemir, Aktiffelsefe'nin bir üyesi olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken: "Eskişehir'deki tüm kurum ve kuruluşlarla, basın ve medya mensuplarıyla olumlu işbirliği içinde olmaktan mutluyuz. Çünkü hepimiz daha iyi bir dünya için çalışıyoruz. Birbirinden farklı alanlardaki faaliyetlerimizi gerçekleştirirken, yapılan işbirlikleri daha çok Eskişehirliye ulaşmamızı sağlıyor. Buradaki herkes gönüllü oluyor; felsefeyle kendimizi tanımak ve potansiyellerimizi keşfetmek için birçok alan var. Ben tüm herkesi derneğimizin faaliyetlerine katılmaya davet ediyorum." diye konuştu. Özdemir, 25 yılda gerçekleşen faaliyet rakamlarını şöyle açıkladı: Felsefe alanında 7.000 faaliyet, 145.000 katılımcı; Kültür alanında 4.580 faaliyet, 406.000 katılımcı; Gönüllülük alanında 2.510 faaliyet, 83.100 katılımcı. Kutlama sonunda hatıra fotoğrafı çekildi ve katılımcılara teşekkür plaketi sunuldu.