Odunpazarı Belediye Başkanı Ziyareti

Cavid Memmedli 19/09/2014

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri 30 Mart seçimlerini kazanan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a nezaket ziyaretinde bulundular ve yeni görevinde başarılar dilediler.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği (ESAZDER) üyeleri ile bir araya geldi. Yönetim Kurulu üyeleriyle tek tek tanışan Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.   
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Uzm. Ecz. Cavid Aydın dernek çalışmaları ve Azerbaycan kültürü hakkında Başkan Kurt’a bilgiler verdi. Bundan sonra Dernek olarak yapılacak çalışmalarda Odunpazarı Belediyesinin desteklerini istediklerini ve Azerbaycan'la ilgili çalışmalarda yapılacak işbirliği vurgusu yapıldı. Başkan Kurt; Azerbaycan ile ilişkilerin güçleneceğini vurguladı ve dernek çalışmalarında gereken her yardıma hazır olduklarını belirtti. Odunpazarı Belediyesi olarak Azerbaycan'la kardeş çalışmaları başlayacağı konuşuldu. 
ESAZDER Başkanı Cavid Aydın, Odunpazarı Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, sosyal, demokrat ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile hareket eden Başkan Kurt’u tebrik etti. ESAZDER Başkanı Cavid Aydın ayrıca Azerbaycan ülkesindeki bir belediye ile Odunpazarı Belediyesi’nin kardeş belediye olmasını istediklerini ve bu konu hakkında çalışmalara başlayacaklarını belirtti.  
Ziyaret sonunda ESAZDER Başkanı Cavid Aydın, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a Azerbaycan milli nakışı olan “Buta” desenli ve ESAZDER logosu bulunan anı tabağı hediye etti.