TADEF Olağanüstü Genel Kurulu

Cavid Memmedli 25/01/2015

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Üst Kurul Delegelerinden oluşan bir heyetle 25.01.2015 tarihinde Kocaeli Sekapark Kültür alanındaki Haydar Aliyev Kültür Evinde yapılan TADEF Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına katıldık.

25.01.2015 tarihinde TADEF (Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı açılış ve yoklamanın ardından çoğunluğun sağlanmasıyla başladı. Divan Başkanlığına İstanbul Türk Azerbaycan Dostluk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Bayraktar, Divan Başkan Yardımcılığına Edirne Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Tamer Karadağ, Divan Katipliğine Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın oy birliğiyle seçildi. Divan oluşumundan sonra Türk Dünyası Şehitleri için Saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra İç İşleri Bakanlığı ilgili yazısına uygun olarak TADEF Tüzüğünde gerekli yerlerde düzeltmeler yapılarak "TÜRKİYE" kelimesinin resmi olarak Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ibaresinde kullanılması oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi. Olağanüstü Genel Kurula katılan Delegelerin görüşlerini bildirmesi sonrası Divan Başkanı kapanışı yaptı.
Daha sonra Olağanüstü Genel Kurula katılan Delegeler Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ev sahipliğinde birlik beraberlik yemeği yedi. Yemek sonrası yapılan istişare toplantısında TADEF Genel Başkanı Bilal Dündar yapılan bazı çalışma ve girişimlerle ilgili bilgiler verdi. Federasyon Delegeleri ve Dernek Başkanlarının görüşlerini paylaşması ve gelecekte yapılması planlanan bazı projelerin konuşulması sonrası toplantı sona erdi. Toplantı sonrası Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Heyeti olarak TADEF tarafından faaliyete başlayan "SOYKIRIMIN SESSİZ TANIKLARI" müzesi gezildi. Son olarak TADEF Olağanüstü Genel Kuruluna katılan Federasyon Delegelerinin Hatıra Fotoğrafı çektirmesi sonrası Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği heyeti olarak Eskişehir'e geri dönüldü.