1992 Belgeseli - Hocalı Soykırımı

Cavid Memmedli 17/02/2015

Oğuzhan Koç ve arkadaşları tarafından hazırlanan "1992 Belgeseli" Hazar Strateji Enstitüsü tarafından düzenlenen 2014 Kısa Film Yarışmasında büyük ilgi gördü ve ödül kazandı.

Hazar Strateji Enstitüsünün düzenlediği Kısa Film Yarışması 2014 çerçevesinde Proje Kurulu tarafından konu "Ermenistan İşgali Altındaki Karabağ" olarak belirlenmişti. Bu konuyu işleyen kısa filmler geçtiğimiz ay yarışmaya katılmış ve 10 film jüri tarafından yapılan değerlendirme sonrası finale kalmaya hak kazanmıştı. 
16 Şubat 2015 tarihinde yapılan final değerlendirmesinde Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak destek verdiğimiz genç arkadaşımız ve gönül dostumuz Oğuzhan Koç ve arkadaşları tarafından çekilmiş Hocalı Soykırımını anlatan "1992 Belgeseli" Hazar Enstitüsü Belgesel yarışmasında 4. olarak bizleri gururlandırmıştır. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak Oğuzhan arkadaşımız ve ekibine "Hocalı Soykırımı"na hassasiyeti ve duyarlılığı için teşekkür ediyor, bundan sonra yapacakları çalışmalarda sonsuz başarılar dileriz.