"Azerbaycan Toyu" Konseri

Cavid Memmedli 20/10/2017

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından "Azerbaycan Toyu" konseri 19 Ekim tarihinde Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde yapıldı.

18 Ekim 1991 yılında bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan Cumhuriyetinin Bağımsızlığının 26. yıl dönümü sebebiyle 17 Ekim tarihinde Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından yapılması planlanan "Azerbaycan Toyu" Konser ve kutlama programı Eskişehirli Şehit'imiz nedeniyle ertelenmişti. 

"Azerbaycan Toyu" Konseri 19 Ekim günü Tepebaşı Balediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde yapıldı. Konser öncesi Şehit Piyade Uzman Çavuş Seçkin Arıkan saygı ve rahmetle yad edildi. Programın yönetmeni Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Sirac Yaguboğlu protokol ve seyircileri selamladıktan sonra "Azerbaycan Toyu" konser programı hakkında kısa bilgi verdi. Azerbaycan Turan Müzik Topluluğu ve Solist Caneli Ahmedov tarafından söylenen Azerbaycan Türküleriyle izleyiciler güzel bir gece yaşadılar ve Azerbaycan müzik kültürüyle tanışmış oldular. Konserin sonunda sahnede Azerbaycanlı Üniversite gençleri gönüllerince Azerbaycan oyun havaları eşliğinde dans ettiler.

Konser programına Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, TEMAD Odunpazarı İlçe Başkanı Mehmet Ali Börekçi, Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Halil Temen, Azerbaycan Belçika Dostluk Cemiyetinden Recep Tuncer Sarı, Gazeteci ve Köşe Yazarı Hüseyin Güven, Eskişehirli Ses Sanatçısı Mustafa Gökçe, ESKUDER ve EŞYODER Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda izleyiciler katıldı.